До уваги кам'янчан: зворотній бік євроінтеграції

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 08/02/2023 - 16:58
продукти

В Україні внаслідок євроінтеграції неминуче подорожчають продукти харчування.
Як йдеться у матеріалі УНІАН, імплементація європейських норм займе певний час та вимагатиме збільшення інвестицій - у нове обладнання та технології. А тому підприємствам треба готуватись до того, що собівартість виробництва зросте, а нашим споживачам – до здорожчання усіх харчів, адже цей тягар невідворотно ляже і на плечі кожного українця.
"Країни-члени ЄС передусім мають використовувати матеріали, вироблені всередині Євросоюзу: наприклад, засоби захисту, добрива, посівний матеріал - все зазначене в ЄС є дорожчим за те, що використовується українськими аграріями", - пояснює керівниця Української асоціації агровиробників Вікторія Березкіна.
Іншим ударом для сільгоспвиробників стане неминуче підвищення заробітних плат своїм працівникам - адже після повноцінного приєднання України до ЄС треба очікувати не лише на вільний обіг товарів, а й кадрів. Умовно, професійний тракторист зможе вільно поїхати у Польщу, офіційно працевлаштуватись і за літо заробити більше, ніж за весь рік на Батьківщині.
Втім, експерти вважають, що у довгостроковій перспективі усі виклики, через які належить пройти нашим аграріям, гратимуть на користь українському АПК та усій національній економіці загалом.
"Десь, можливо, нас очікує зниження прибутковості, але це будуть більш стабільні та захищені результати. Більше того, схвалені законодавчі рішення в перспективі будуть впливати й на виробництво продуктів з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на зростання української економіки", – додала експертка.