У Дніпрі викрили лікаря, який вимагав гроші від військовослужбовця

Надіслав: ilona , дата: ср, 10/04/2023 - 14:48
о

Служба безпеки України викрила на зловживанні впливом начальника служби одного з медичних закладів, який вимагав гроші від військовослужбовця Збройних сил України.

Встановлено, що посадовець обіцяв пораненому захиснику «вирішити» питання щодо звільнення його від подальшого проходження служби. У дійсності, за всіма медичними показниками, боєць мав право на демобілізацію та бути визнаним непридатним до подальшої воєнної служби.

За 4,5 тисячі доларів США посадовець пообіцяв вирішити це питання та гарантував надати висновок лікарської комісії про те, що стан здоров’я військовослужбовця є обмежено придатний.

Співробітники СБУ поетапно задокументували незаконні дії службової особи.

Під час обшуків за місцем роботи фігуранта правоохоронці вилучили медичну документацію, чорнові записи і мобільні термінали, що містять докази протиправної діяльності.

Наразі в рамках кримінального провадження посадовцю повідомлено про підозру за ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Перевіряється інформація щодо причетності до незаконних дій інших осіб, в тому числі медичних працівників.

Викриття протиправної схеми здійснювалось співробітниками Управління СБУ у Дніпропетровській області спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.