На Дніпропетровщині незаконно добували каолін та продавали його в рф

Надіслав: Margarita , дата: пт, 05/09/2025 - 06:48
каолін

Компанії видобували каолін на родовищі у Дніпропетровській області, хоча дія спецдозволів на користування надрами цього родовища була призупинена.

Каолін використовують для виробництва санітарно-будівельної кераміки, паперу та картону, у косметичній промисловості. Його продавали суб’єктам господарської діяльності як в Україні, так і за її межами, у тому числі в рф.

Зловмисники незаконно видобули та реалізували майже 345 тисяч тонн корисних копалин. Сума завданих збитків становить понад 408 мільйонів гривень. З них 280 мільйонів вклали у розвиток власного бізнесу, решта пішла на придбання нерухомості, авто та іншого майна для комфортного життя. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пост Національної поліції України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої злочинної групи скерували до суду.