Як учасникам основних сесій отримати витяг з відомостей результатів: роз’яснення УЦЯО

Надіслав: ilona , дата: чт, 06/13/2024 - 09:01
р

30 травня цього року Український центр оцінювання якості освіти (УЦЯО) на своєму офіційному веб-сайті (https://testportal.gov.ua) надав важливі роз’яснення щодо отримання учасникам основних сесій НМТ витягів з відомостей результатів. Зараз розповімо про це більш детально.

Основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ)

З 14 травня до 25 червня триває основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Інформацію про свої результати учасники отримають у персональних кабінетах до 2 липня.

До 2 липня в персональних кабінетах учасників буде розміщено інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів. У персональному кабінеті у вкладці «Результати» також буде доступна опція формування Інформаційної картки учасника НМТ, необхідної для вступу до закладів вищої освіти України.

Отримання витягу з відомостей результатів НМТ

Якщо ж учаснику основної сесії НМТ 2024 року потрібно подати до закордонного закладу освіти оригінал документа, то лише після офіційного оголошення результатів (з 2 липня) він може замовити витяг з відомостей результатів НМТ. Для отримання витягу учасник НМТ має надіслати до Українського центру оцінювання якості освіти (на адресу: вул. Володимира Винниченка, 5, м. Київ, 04053  або на e-mail: org@testportal.gov.ua):

- заяву про виготовлення витягу з відомостей результатів зовнішнього незалежного оцінювання / національного мультипредметного тесту (зразок заяви розміщено за посиланням);

- копію документа, на підставі якого учасника зареєстровано для участі в ЗНО/НМТ (якщо неможливо зробити копії документа, на підставі якого учасника зареєстровано, подати копію іншого документа, що посвідчує особу).

Процедура виготовлення та надсилання витягів

На копіях документів, які подають для виготовлення витягу, мають бути напис про засвідчення документа, який складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), особистий підпис учасника, його ім’я та прізвище, дата засвідчення копії. Засвідчувати копії документів нотаріально не потрібно.

Заяви про виготовлення витягу буде розглянуто в строки, визначені Законом України «Про звернення громадян». Виготовлення та видавання/надсилання витягів здійснює Український центр оцінювання якості освіти на безоплатній основі. Український центр оцінювання якості освіти відправляє оригінали замовлених документів Укрпоштою (коштом установи) або «Новою поштою» (заявник замовляє за власний рахунок послугу «Кур’єрська доставка»).

Довідково

Національний мультипредметний тест (НМТ) – це один із форматів зовнішнього оцінювання в Україні, який проводиться для випускників шкіл. Цей тест оцінює загальну підготовку учнів у таких предметах, як українська мова та література, математика, іноземна мова та історія України. Результати тесту використовуються для вступу до вищих навчальних закладів України. Учасники тесту можуть отримати результати через персональний кабінет, а також замовити витяг з результатами для подання до закордонних навчальних закладів.

Ігор Ворон, юрист