На Дніпропетровщині виявлено нові штами COVID-19

Надіслав: Александр Бугаев , дата: чт, 09/04/2025 - 08:33
ковид

У регіоні фіксують нові підваріанти коронавірусу. Як стверджують медики, основна ознака цього штаму – гострий біль у горлі. 

Про це повідомляє "Відомо" з посиланням на облраду.

Вперше в області виявлено новий підваріант коронавірусу Omicron Nimbus. Його діагностували у мешканки Дніпра. За словами медиків, основний симптом цього штаму — виражений гострий біль у горлі.

Паралельно в Дніпрі, Кривому Розі, Дніпровському та Синельниківському районах підтверджено ще один підваріант — Omicron Stratus. Цим різновидом вірусу захворіло 19 осіб: 18 дорослих та одна дитина.

Протягом минулого тижня на COVID-19 в області захворіло 1164 особи, серед них 209 дітей. У стаціонарах на лікуванні перебувають 157 пацієнтів, летальних випадків не зафіксовано.

Лікарі підкреслюють, що нові подваріанти коронавірусу можуть проявлятися швидше та інтенсивніше, ніж попередні штами. Крім болю у горлі, пацієнти скаржаться на різке підвищення температури, втому та головний біль. За перших симптомів фахівці радять негайно звертатися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням і дотримуватися режиму самоізоляції, щоб запобігти подальшому поширенню інфекції.