На Дніпропетровщині презентували «Білу книгу цивільного захисту України»

Надіслав: elena , дата: пт, 05/24/2024 - 10:29
дснс

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у співпраці з науковцями та міжнародними партнерами випустили книгу. Вона про безпекові виклики, з якими стикалася країна до повномасштабного вторгнення ворога та у перший рік війни. І звісно – роботу рятувальників: як вони реагують на надзвичайні ситуації, рятують людей та їхнє забезпечення.

«Велика війна внесла корективи в усі сфери життя. Перед нами постали виклики, які потребують оперативного реагування і під час доволі складної логістики, принципово інших алгоритмів дій. Тож вдосконалюємо систему цивільного захисту. І тут важливі не тільки нові рішення, а й досвід попередніх років. Саме про нього «Біла книга цивільного захисту України», – сказав заступник начальника Дніпропетровської ОВА Андрій Кульбач.  

Ії розробляла велика команда. Представники ДСНС у співпраці з фахівцями Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту. Підтримали вихід книги у світ і ПРООН в Україні за фінансового сприяння Європейського Союзу.

«Це перше видання і воно стало результатом багатомісячної наполегливої праці. У ньому проаналізовано та систематизовано інформацію щодо безпеки нашої держави за декілька років. Тож відображає не тільки сучасний стан цивільного захисту, а й визначає напрямки для подальшого розвитку», – зазначив заступник директора департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Кудін.

У книзі йдеться не тільки про загрози воєнного характеру. А й техногенного, природного та соціального. Як на них реагують надзвичаники та яких результатів досягають. Висвітлено у ній й підтримку ДСНС з боку держави і міжнародних партнерів. Мова про навчання та забезпечення працівників служби.