Мер Кам’янського побував на показі документального фільму «20 днів у Маріуполі»

Надіслав: elena , дата: вт, 02/27/2024 - 21:05
кино

Міський голова Кам’янського побував на показі документального фільму «20 днів у Маріуполі», номінованого на «Оскар».

Кадри фільму зняті трьома українськими кореспондентами Associated Press – це Мстислав Чернов, Євгеній Малолєтка і Василиса Степаненко, які були єдиними представниками міжнародних медіа під час подій у Маріуполі в лютому-березні 2022 року на початку повномасштабного російського вторгнення.

Презентували фільм Микола Осиченко – президент «Маріупольського телебачення» з 2019 по 2023 роки, який також був учасником тих подій, бо залишився в місті, щоб інформувати мешканців та допомагати їм, Євген Тузов – комендант найбільшого сховища в блокадному Маріуполі (врятував близько 7 000 людей) та Вадим Пікуз, маріупольський чиновник, який 24.02.22 пішов добровольцем боронити місто та допомагати містянам.

95 хвилин фільму – суто документальні кадри про обстріли та руйнування, бомбардування пологового будинку та інші жахіття, які пережили люди.

Фільм вже отримав премію BAFTA (щорічна нагорода, яка присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва, британський аналог Оскара) у категорії «Найкращий документальний фільм».

“Дякую всій команді, яка працювала над створенням фільму, ризикуючи власним життям. Спасибі людям, які розповсюджують цю стрічку та привертають увагу до болючих спогадів. Весь світ повинен бачити, проти якого жорстокого і цинічного ворога воює Україна”, – зазначив Андрій Білоусов.

Відео дивіться тут.

белоусов

люди