кам'янчани

Кам'янчанам на замітку: що треба зробити, щоб у вас не забрали субсидію

Надіслав: Margarita , дата: ср, 04/10/2024 - 06:48

Українці можуть зберегти можливість оформлення субсидій на комуналку у квітні 2024 року, але сума компенсації зменшиться через дострокове завершення опалювального сезону. До того ж зараз більш ретельно почали перевіряти отримувачів субсидій і є умови, при яких пільгу можна втратити.

Коли можуть забрати субсидію та як її не втратити, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).

У яких випадках можуть забрати субсидію

1. Якщо домогосподарству припинено надання житлово-комунальних послуг (послуги)

Великі штрафи та навіть в’язниця: за що можуть покарати кам'янчан весною

Надіслав: Margarita , дата: пн, 04/08/2024 - 06:53

В Україні розпочалася весна, а разом з нею люди почали наводити порядки у дворах, на полях. Під час прибирання дуже часто люди розпалюють вогнища, щоб спалити сміття. Також розводять вогонь на пікніках у лісі. Однак це суворо заборонено законом і карається великим штрафом.

Де не можна розпалювати вогонь, палити сміття і яке покарання можна отримати за порушення закону, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).

У підготовці матеріалу використані: стаття 33 КУпАП, ст. 77-1 КУпАП, ст. 245 ККУ.

Кам'янчанам на замітку: скільки стажу потрібно, щоб вийти на пенсію у 2024 році

Надіслав: Margarita , дата: ср, 04/03/2024 - 06:48

У 2024 році в Україні змінилися вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію, збільшившись на один рік для обох статей. Ця тенденція протримається до 2028 року.

Про це розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Статтю 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

До уваги кам'янчан: різко здешевшав популярний овоч

Надіслав: Margarita , дата: вт, 04/02/2024 - 06:32

В Україні цього тижня спостерігається чергове зниження ціни на моркву. Однією з причин такої ситуації стало збільшення пропозиція даної продукції з місцевих господарств, що призвело до загального зниження споживчого попиту і негативно позначилося на темпах реалізації в сегменті моркви. 

Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Станом на 27 березня морква з місцевих господарств надходила у продаж по 6-10 грн/кг, що в середньому на 15% дешевше, ніж тижнем раніше.

Кам'янчанам на замітку: як зареєструвати розмитнене авто

Надіслав: Margarita , дата: чт, 03/28/2024 - 07:18

Деякі українці купують авто за кордоном, оскільки там на певні моделі можуть бути дешевші ціни. Таку машину потім обов'язково треба зареєструвати в Україні. А якщо це перша реєстрація легкового автомобіля, то доведеться ще й сплатити державне пенсійне страхування.

Про це пише РБК-Україна (проeкт Styler) із посиланням на публікацію Головного сервісного центру МВС.

До уваги кам'янчан: подешевшав улюблений багатьма продукт

Надіслав: Margarita , дата: ср, 03/27/2024 - 07:05

У великих українських супермаркетах в березні цінова політика на продукти змінилася. Наприкінці місяця помітно знизився популярний серед покупців товар - домашнє сало.

Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Мінфін.

Що сталося з цінами на сало

Ціна на солоне сало залишилася стабільною протягом цього місяця, тоді як вартість домашнього сала значно зменшилася - майже на 60 гривень.

До уваги кам'янчан: стрімко дорожчає популярний фрукт

Надіслав: Margarita , дата: ср, 03/20/2024 - 07:06

На ринку яблук в Україні спостерігається зростання цін. За останніми даними, закупівельні ціни на яблука нового врожаю формуються в межах 23-26 грн/кг.

Про це РБК-Україна (проект Styler) розповіла керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" у Львові Тетяна Попович.

Чому яблука дорожчають

Ринок яблук в Україні характеризується волатильністю, що зумовлено багатьма факторами. Ціни на яблука можуть коливатися в залежності від таких аспектів.

Сезонність

Кам'янчани можуть оформити витяг про несудимість онлайн

Надіслав: Margarita , дата: пн, 03/18/2024 - 06:59

У застосунку “Дія” з’явилась нова послуга — короткий або повний витяг про несудимість. Документ можна отримати у кілька кліків з 14 років. Він необхідний під час оформлення на роботу, візи для виїзду за кордон, для участі в тендері, усиновленні, оформленні громадянства або поновлення документів. 

Термін розгляду заяви щодо витягу про несудимість складає 30 календарних днів. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна. 

Щоб отримати послугу, необхідно: 

До уваги кам'янчан: влітку можуть здорожчати сигарети

Надіслав: Margarita , дата: пн, 03/18/2024 - 06:53

В Україні планують підвищити вартість тютюнових виробів. Ціна може вирости через підвищення акцизного податку. Ймовірно, за новою ціною сигарети продаватимуть вже у липні. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на “Інформатор України”.

Заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк розповів про майбутній законопроєкт. Ставку акцизного податку пропонують прив'язати до євро. 

До уваги кам'янчан: здорожчав популярний овоч

Надіслав: Margarita , дата: пт, 03/15/2024 - 06:27

В Україні цього тижня спостерігається підвищення цін на моркву. Така ситуація склалася через те, що більшість місцевих господарств вже завершують реалізацію цього овоча.

Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Експерти зазначили, що станом на 13 березня, відпускні ціни на моркву озвучуються в діапазоні 7-12 грн/кг ($0,18-0,31/кг), що в середньому на 24% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.