Водіїв Кам’янського чекає «покращення»

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 06/05/2023 - 18:57
азс

Верховна Рада зареєструвала законопроект №9348, яким пропонується збільшення акцизу на бензин і дизпальне до 175 євро за тисячу літрів, на автогаз - 129,5 євро, пише УНІАН.
Про відповідну ініціативу йдеться на сайті Верховної Ради. Її метою заявлено необхідність збалансувати ставки акцизного податку й збільшити надходження до державного бюджету.
"Цим проектом пропонується встановити наступні ставки акцизного податку: для бензинів – 175 євро за 1000 літрів, дизельного пального – 175 євро за 1000 літрів, для газу скрапленого – 129,5 євро за 1000 літрів", – йдеться в пояснювальній записці до документу.
На сьогодні акциз на бензини моторні, важкі дистиляти, біодизель і його суміши складає 100 євро за 1000 літрів, на скраплений газ, бутан, ізобутан – 52 євро.
Зазначимо, що будь-яке втручання в економіку веде за собою зростання цін на продукти. Якщо збільшити акцизи на пальне, то, теоретично, це притягне за собою збільшення цін на АЗС. 
При цьому, на передодні сезону збору врожаю аграріями збільшення цін на пальне потягне за собою вверх собівартість вітчизняної аграрної продукції. Відтак, залежно від того, яку частку в собівартості виробництва інших товарів займає пальне - пропорційно, через збільшення коштовності пального, збільшаться ціни на іншу продукцію.
Крім того, якщо пальне подорожчає, то це зробить дорожчим і вартість логістичних перевезень.
Також слід готуватися до зростання вартості транспорту, комуналки та на продукти харчування.