Стало відомо, чи виростуть ціна на пальне на АЗС до кінця весни

Надіслав: Александр Бугаев , дата: ср, 04/10/2024 - 12:49
азс

Березень 2024-го року приніс з собою несподіване зростання цін на автомобільне пальне в Україні, що в середньому становило 2,5 гривні за літр. Однак тепер жевріючий ринок перенасичений паливом, а низький попит робить подальше підвищення цін весною-2024 малоймовірним.

Про це в коментарі OBOZ.UA розповів енергетичний експерт Олександр Сіренко. 

"Ми спостерігаємо, що ціни на автомобільне пальне знижуються, навіть на рівень деяких оптових цін. Це створює надзвичайно конкурентну ситуацію на ринку, де деякі АЗС вимушені встановлювати великі знижки для збереження покупців", – зазначає Сіренко.

Одним з ключових факторів, які впливають на цей тренд, є знижений попит на автомобільне пальне. "Населення перестало активно використовувати автомобільний транспорт через різні обставини, включаючи економічні та соціальні", – пояснює експерт.

Проте, Сіренко застерігає від того, щоб приймати це падіння цін як сталий та безпроблемний тренд. "Ціни на паливо можуть змінитися в будь-який момент під впливом різних факторів, таких як геополітичні події, зміни курсів валют або зміни нафтового ринку", – наголошує він.

Щодо більш далекого майбутнього, експерт відзначає, що прогнозувати цінові тенденції у цьому контексті складно. "Ситуація на ринку палива може швидко змінитися, тому важливо слідкувати за новинами та аналізувати фактори, які можуть вплинути на ціни", – закликає експерт.

Падіння цін спричинене рядом факторів, проте важливо розуміти, що це може бути тимчасове явище, яке залежить від багатьох змінних умов. Аналітик попереджає, що прогнозувати майбутнє у цьому контексті важко, і ринок пального продовжуватиме залишатися предметом уваги для спостережень та аналізу.