Правила перетинання державного кордону: Уряд вніс деякі зміни

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 09/18/2023 - 07:43
Ворон

5 вересня цього року Державна прикордонна служба України на своєму офіційному веб-сайті (https://dpsu.gov.ua) опублікувало повідомлення-розяснення про те, що Уряд вніс зміни в правила перетинання державного кордону.Розповімо про це більш детально.

Зміни до правил пропуску через державний кордон студентів або курсантів закладів освіти України

Державна прикордонна служба України повідомила про те, що постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 213 Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 1 вересня 2023 р. № 934 внесені зміни до пункту 2-13 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.
Зокрема пропуск через державний кордон студентів або курсантів закладів освіти України, які прямують за кордон для проходження практичної льотної підготовки в іноземні заклади освіти або в авіаційні школи здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетинання державного кордону України, наявності підтвердних документів:
- довідка від закладу освіти України щодо направлення студента або курсанта для проходження практичної льотної підготовки в іноземному закладі освіти або в авіаційній школі;
- військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Студенти або курсанти закладу освіти України можуть безперервно перебувати за кордоном не більше строку проходження практичної льотної підготовки в іноземних закладах освіти або в авіаційних школах
Зміни набули чинності.
Відтепер прикордонники забезпечують пропуск визначеної категорії осіб через кордон на виїзд з України за наявності документів, які підтверджують умову для пропуску.

Для довідки. Зі змінами до Правил можна ознайомитися за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-punktu-2supsmall13sma….

Ігор Ворон, юрист.