
Традиції – нагороджувати найкращих співробітників «Золотою зіркою Метінвесту» – вже 11 років. Ця найвища в компанії індивідуальна відзнака вручається працівникам, які не просто добре роблять свою справу, а й демонструють ініціативність, лідерство, високу залученість до розвитку своїх підприємств та компанії загалом.
Кандидати на отримання «Золотої зірки Метінвесту» мають відповідати щонайменше трьом із таких критеріїв:
- Інноваційність і лідерство у впровадженні змін, що приносять результат
- Значні досягнення у сфері охорони праці та зменшенні впливу на довкілля
- Особистий внесок у забезпечення стабільної роботи підприємств під час війни, підвищення їхньої ефективності
- Участь у волонтерських ініціативах, допомога військовим або безпосередня участь в обороні країни
5 липня генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков відвідав українські підприємства Групи, щоб вручити нагороди тим, хто своєю працею, знаннями і професійним досвідом веде компанію вперед і надихає інших. Цього року головну корпоративну відзнаку і премію у 150 тисяч гривень отримали 20 співробітників Метінвесту.
До володарів «Золотої зірки Метінвесту» на Каметсталі у 2025 році приєдналися…
ВАЛЕРІЙ ЯНОВИЧ, начальник служби вантажної та комерційної роботи управління залізничного транспорту
Валерій Янович – експерт із залізничної логістики, успішно працював за цим напрямом на ММК ім. Ілліча, а з 2022 року свій досвід присвятив Каметсталі. Його глибокі знання у сфері вантажних перевезень та документального супроводу, зокрема в інноваційних цифрових системах, стали запорукою ефективної роботи підприємства в умовах війни.
Одне з ключових досягнень Валерія – впровадження сучасного програмного забезпечення для організації роботи залізничного транспорту. Під його керівництвом було розроблено та впроваджено Інформаційну диспетчерську систему та Power BI, які дозволили автоматизувати приймально-здавальні операції, документообіг і облік вантажопотоків. У залізничників Каметсталі з’явилася можливість синхронізувати дані в SAP, формувати звіти в Excel та проводити звірку транспортних витрат за програмними каналами з Метінвест-Шіппінг та Укрзалізницею.
Завдяки цим рішенням на 109,7% виконано план з вагонопотоку. А головне, на 0,5 год./вагон скоротився час обробки транспортних документів та приймально-здавальних операцій, що зменшило витрати на користування вагонами на понад 0,52 млн грн на рік. Автоматизація документообігу та приймально-здавального процесу дозволила також підвищити ефективність прийомоздавальників станцій примикання, що додало річний економефект у 0,96 млн грн.
У 2024 році Валерій став на захист України, воював на Північно-Східному напрямку у званні старшого лейтенанта. Після поранення та реабілітації повернувся на Каметсталь.
Валерій – багатогранна особистість. Попри напружений графік, знаходить час для улюбленого хобі – плавання, яке стало важливою частиною його фізичної реабілітації.
СЕРГІЙ КОСТРІКОВ, начальник служби організації та планування ремонтів цеху ремонту металургійного устаткування
Сергій Костріков – один із найкращих знавців устаткування доменних печей. На початку повномасштабної війни одним із перших прибув на Каметсталь з окупованого Маріуполя. Його головною метою стало підвищення ефективності капітальних ремонтів основного обладнання комбінату – насамперед доменного та агломераційного підрозділів.
Сергій спрямував на це свій великий досвід, сучасні інженерні знання та новаторський підхід. Він – один із найактивніших розробників технологій ремонтів і планів організації робіт, які постійно вдосконалює. Без його участі не обходиться створення технологічних карт для нестандартних ситуацій – задля безпечного виконання робіт. Загалом уже розроблено та оновлено 74 карти з реальним поліпшенням умов праці.
Показовий приклад – розроблена ним технологія заміни водоохолоджуваних фланців повітронагрівачів дозволила скоротити тривалість ремонту з 32 до 12 годин. У 2024 році за цією методикою замінили чотири фланці, що дало економічний ефект у $20,4 тис.
Під його керівництвом успішно проведено капітальні ремонти агломашини № 8, доменних печей, вагоноперекидача коксового цеху, котлоагрегатів ТЕЦ та іншого обладнання. Особливо вагомим став внесок Сергія у підготовку та реалізацію капремонту доменної печі № 9, завершеного в червні. Він був одним із головних розробників плану організації робіт, особисто навчав працівників ЦРМУ новим видам ремонтів. Завдяки цьому ефективно виконано складні завдання: вигрібання залишків шихти, монтаж кожуха домни із заміною холодильників, роботи всередині печі, ремонт обладнання верхнього та нижнього завантаження, повітронагрівачів, ливарного двору та допоміжного устаткування.
Сергій Костріков – людина з активною громадянською позицією. На початку війни допомагав у розміщенні та працевлаштуванні тимчасово переміщених працівників з окупованих територій. Бере участь у ініціативах компанії на підтримку ЗСУ.
Після напруженої роботи Сергій знаходить відновлення в єднанні з природою. У Кам’янському він захопився риболовлею – підійшов до неї технічно: вивчив оснащення, перейняв досвід колег і тепер може похвалитися вдалими трофеями у колі друзів.