Благовіщення Пресвятої Богородиці: головні заборони та прикмети

Надіслав: Margarita , дата: пн, 03/25/2024 - 06:39
Благовіщення

Понеділок 25 березня - важливе свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Також продовжується Великий піст.

Історія свята Благовіщення і традиції

Благовіщення - одне з найважливіших свят у християнстві. За переказами, цього дня архангел Гавриїл сповістив Діву Марію (приніс радісну, "благу" вість) про те, що незабаром вона народить Спасителя, який звільнить світ від гріха.

В цей день проводяться служби та Літургія за чином святителя Іоана Золотоустого, в церквах освячується вода, саджанці та насіння - вважається, що вода матиме цілющі властивості, а врожай з освячених насінин - благословенний. Попри те, що продовжується Великий піст, сьогодні дозволяється їсти рибу.

На Благовіщення також дотримуються давньої традиції випускати з кліток голубів. Попередньо пов'язаний з дохристиянським культом сонця, нині цей звичай символізує душу, яка, звільняючись з клітки, стає чистою від гріхів і летить до Божого світла.

Прикмети на Благовіщення

  • Якщо 25 березня дощить - буде гарний врожай жита.
  • Погода на Благовіщення така ж, як буде на Великдень.
  • Якщо на Благовіщення ластівки не літають - весна буде холодною.
  • 25 березня теплий вітер - буде тепле літо. А якщо вітер холодний - таким буде і літо.
  • Якщо на Благовіщення туман підіймається - буде дощ. А якщо туман, навпаки, опускається - погода буде сонячною.

Що не можна робити у Благовіщення

25 березня - несприятливий день для важливих справ, тому краще відкласти плани, особливо поїздки. До того ж на Благовіщення існують певні обмеження. В цей день не рекомендується робити хатні справи, заборонено обрізати дерева та займатися рукоділлям, пов'язаним з шиттям.

У день Благовіщення категорично заборонені лайливі слова та сварки, а також одруження, адже свято спрямовано на очищення думок та утримання від задоволень.