Консультація

Де отримати архівну довідку про народження, одруження, розлучення, смерть?

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 09/25/2023 - 07:47

11 вересня цього року Міністерство юстиції України на своїй офіційної сторінці в соціальної мережі Facebook (https://www.facebook.com/minjust.official) опублікувало з посиланням на Державну архівну службу України (https://archives.gov.ua) відповідь на актуальне на цей час питання: де зараз в умовах дії воєнного стану можна отримати архівну довідку про народження, одруження, розлучення або смерть людини. Розповімо про це більш детальніше. 

Відповідальність за прояв неповаги до суду: роз’яснює суд

Надіслав: slavkin1 , дата: пт, 09/22/2023 - 08:15

Нещодавно Баштанський районний суд Миколаївської області на своєму веб-сайті (https://bsh.mk.court.gov.ua) надав важливе роз’яснення щодо можливих негативних наслідківпрояву неповаги до суду. Про це зараз розповімо більш детально. 

Адміністративна відповідальність за прояв неповаги до суду

Трудові відносини в умовах воєнного стану: консультують фахівці Держпраці-3

Надіслав: slavkin1 , дата: чт, 09/21/2023 - 07:25

Державна служба з питань праці (https://dsp.gov.ua), її територіальні підрозділи продовжують онлайн-консультації з питань трудового права для працівників та службовців. З офіційними відповідями фахівців-правовідів на нагальні питання у сфері трудових та інших правових відносин ми систематично знайомимо наших читачів. Ось деякі з найновіших консультацій у зручній формі «питання-відповідь».

Чи нараховується компенсація за невикористану відпустку працівникам на громадських роботах?

Якщо ви тимчасово ввезли автомобільні транспортні засоби особистого користування в Україну: роз’яснення митної служби

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 09/20/2023 - 07:26

Нещодавно Державна митна служба України на своєму офіційному веб-сайті (https://customs.gov.ua) надала дуже важливе на цей час роз’яснення щодо порядку дій для громадян, які тимчасово ввезли автомобільні транспортні засоби особистого користування в Україну та в умовах дії воєнного стану позбавлені можливості їх вивезти.

Якщо тимчасово ввезли автомобільні транспортні засоби особистого користування в Україну та позбавлені можливості їх вивезти

Інформація для громадян щодо довіреності на транспортний засіб особистого користування під час виїзду з України

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 09/19/2023 - 08:14

5 вересня цього року Державна митна служба України на своєму офіційному веб-сайті (https://customs.gov.ua) надала дуже важливе на цей час роз’яснення щодо необхідності при перетинанні державного кордону для водія довіреності на транспортний засіб від безпосереднього власника. Розповімо зараз про це біль детально.

Довіреність не потрібна

Правила перетинання державного кордону: Уряд вніс деякі зміни

Надіслав: slavkin1 , дата: пн, 09/18/2023 - 07:43

5 вересня цього року Державна прикордонна служба України на своєму офіційному веб-сайті (https://dpsu.gov.ua) опублікувало повідомлення-розяснення про те, що Уряд вніс зміни в правила перетинання державного кордону.Розповімо про це більш детально.

Зміни до правил пропуску через державний кордон студентів або курсантів закладів освіти України

Пільги для учасників бойових дій та членів їх сімей

Надіслав: slavkin1 , дата: пт, 09/15/2023 - 09:29

Нещодавно юристи-фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області (https://legalaid.gov.ua) в рамках проекту надання юридичних консультацій для населення опублікували статтю під назвою «Пільги для учасників бойових дій та членів їх сімей». Розповімо про це більш детально.

Медичні пільги для учасників бойових дій

Встановлення факту проживання сторін однією сім’єю без реєстрації шлюбу: важливі роз’яснення суду

Надіслав: slavkin1 , дата: чт, 09/14/2023 - 08:08

Нещодавно Баштанський районний суд Миколаївської області на своєму веб-сайті (https://bsh.mk.court.gov.ua) надав важливі та суттєві фахові роз’яснення по вкрай важкій категорії цивільних справщодо встановлення у суді факту проживання сторін однією сім’єю без реєстрації шлюбу, визнання майна, набутого у цей період, спільною сумісною власністю та його поділ. Про це зараз розповімо більш детально. 

Сімейний кодекс про правовий інститут сім’ї

Податкова служба консультує та роз’яснює: відповіді на актуальні питання податкового законодавства-5

Надіслав: slavkin1 , дата: ср, 09/13/2023 - 07:11

Державна податкова служба (https://tax.gov.ua) та її територіальні органи систематично проводять онлайн-консультації щодо інформування платників податків. Сьогодні розповімо про деякі відповіді податківців на актуальні питання платників податків, які були оприлюднені ДПС останнім часом.

Нарахували кешбек. Чи підлягають такі кошти оподаткуваню?

В Україні запроваджується новий вид покарання – пробаційний нагляд

Надіслав: slavkin1 , дата: вт, 09/12/2023 - 07:27

31 серпня цього року Міністерство юстиції України опублікувало на своєму офіційному веб-сайті інформаційне повідомлення щодо запровадження нового виду кримінального покарання, який має незвичну назву «пробаційний нагляд». Розповімо про це більш детально.

Уникнути в’язниці, але не покарання