В Україні хочуть знову ввести мораторій на відключення комунальних послуг

Надіслав: Александр Бугаев , дата: нд, 03/03/2024 - 09:33
коммуналка

В Україні з лютого почали відключати боржникам електроенергію. А з 1 березня приступили і до відключення водопостачання за борги. Однак незабаром знову можуть запровадити мораторій на відключення комунальних послуг. Але заборона на відключення поширюватиметься не на всіх громадян.

Відповідний законопроєкт про новий мораторій на відключення комуналки вже зареєстровано у Верховній Раді.

Після того як Верховна Рада скасувала мораторій на відключення комунальних послуг боржникам, українцям почали активно відключати електроенергію, а згодом і воду. При цьому, щоб відновити перервану комунальну послугу, боржник повинен сплатити не лише всю суму боргу, а й компенсувати вартість роботи комунальників з відключення, а потім і підключення послуги. У випадку з водою це коштує до 5 тисяч гривень.

Природно, що у незаможних сімей таких грошей немає. Сьогодні багато сімей не платять за комуналку зовсім не тому, що вони не хочуть платити, а через те, що їм реально не вистачає грошей. Таким чином, щоби повернути утворені комунальні борги, багатьом українцям доводиться брати кредити. Та й то, в борг дають лише тим, у кого не зіпсована кредитна історія.

В Україні з'явилася віддалена робота для претендентів без досвіду із зарплатою понад 30 тисяч: які вакансії пропонують

Тому депутати вирішили полегшити долю деяких боржників і знову запровадити мораторій на відключення комунальних послуг. Однак він охоплюватиме лише певні категорії населення.

Зокрема, мораторій діятиме для таких категорій громадян:

осіб з інвалідністю;
непрацюючих пенсіонерів;
сімей із низьким доходом;
багатодітних сімей.