Цьогоріч до профтехів Дніпропетровщини планують зарахувати понад 7 тисяч учнів

Опубликовано bugaev - ср, 06/22/2022 - 16:55
1

У 2022 році до закладів професійно-технічної освіти області планують зарахувати понад 7 тис учнів. Нині у розпалі – вступна кампанія. Як вона проходить та які спеціальності обирають абітурієнти найчастіше, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

«Зараз професійно-технічні спеціальності дуже затребувані. Особливо – електрогазозварники, токарі, слюсарі-ремонтники. А ще верстатники широкого профілю, майстри монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики», – сказала начальниця управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної військової адміністрації Любов Кравченко. 

Нині у профтехах області у розпалі вступна кампанія, додала Любов Кравченко. Вона триватиме до 1 вересня.   Документи можна подати особисто або надіслати онлайн. Зараховують за співбесідою, середнім балом атестату про освіту або результатами іспитів.

Вступити до закладів професійно-технічної освіти Дніпропетровщини  можуть діти з будь-яких регіонів країни. Незалежно від місця реєстрації. Проживання у гуртожитках – безкоштовне.

«Звертається багато дітей-переселенців. Зокрема, з Харківської, Донецької, Луганської областей, – розповіла заступниця директора Дніпровського центру професійно-технічної освіти  Людмила Зюкова. – Допомагаємо дітям  визначитися з професією. Знайомимо із закладом та навчальним процесом».

Вона зазначила, що найчастіше абітурієнти обирають спеціальності верстатників широкого профілю, операторів верстатів з програмним керуванням, газозварювальників, слюсарів-ремонтників, водіїв, будівельників.

Загалом на Дніпропетровщині – 53 заклади професійно-технічної освіти. Там навчають майже 200 професіям.

У вишах та коледжах вступна кампанія розпочнеться 1 липня.