З початку війни на Дніпропетровщині знищили майже 3,2 тисяч боєприпасів

Опубликовано bugaev - чт, 06/23/2022 - 13:51
война

В області з початку війни виявили та знищили майже 3,2 тис боєприпасів. Найбільше – у Криворізькому і Синельниківському районах. Піротехніки 174 рази виїжджали на розмінування. Обстежили понад 100 га території. 

Про це повідомили під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Найбільше небезпечних знахідок рятувальники знешкодили у Криворізькому районі – понад 1,8 тис. У Синельниківському – більш ніж 1,3 тис. Через касетні боєприпаси в області загинули 7 людей. Серед них – хлопчик-підліток», – розповів начальник сектору гуманітарного розмінування ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Моторя.

Він додав, що найчастіше знаходять касетні елементи від систем залпового вогню «Торнадо», «Ураган».

«Це невеликі циліндри, довжиною 7 см, діаметром 3-5. На вид цікаві, блискучі, але смертельно небезпечні. Можуть здетонувати у будь-який момент», – пояснив Андрій Моторя.

Мешканців Дніпропетровщини закликають бути обережними. Ні в якому разі не підходити до підозрілих предметів. Тим більше торкатися їх, брати в руки, намагатися розібрати, закопувати, кидати у багаття.

Потрібно одразу набирати службу порятунку «101» або поліцію «102». Вказати місце знаходження боєприпаси та дочекатися фахівців.